Běháme v Praze - běžecký portál

Články

8. ZÁVOD S AKTIVNÍ DESÍTKOU

8. ZÁVOD S AKTIVNÍ DESÍTKOU

Běháte rádi? Chcete podpořit dobrou věc? Máme pro Vás připravené běžecké soutěže na míru, sportovní veletrh a plno zábavy v rámci doprovodného programu.

Číst dál...

Pomáhejte s Bárou Špotákovou a dalšími osobnostmi!

Pomáhejte s Bárou Špotákovou

V neděli 3.9. se koná již 3. ročník akce Běháme pro děti na podporu dětí z dětských domovů. Sportovně zábavné odpoledne na Výstavišti Holešovice moderuje Zorka a Míra Hejdovi a vystoupí Anička Slováčková a Johny Machette. Všechny sportovce přijdou povzbudit i patroni organizace v čele s Bárou Špotákovou.

Číst dál...

Pražský pohár v Úvalech vyhrál Peřinka, třetí úvalský drsňák Teplý se chystá na studený La Manche

Pražský pohár v Úvalech

Úvalský drsňák Ondřej Teplý dobyl třetí místo v kombinaci horského kola a běhu (výhru do rodiny zajistila jeho žena Jana) na domácí Velké ceně a počtvrté v řadě ovládl zdejší celoroční seriál Tři pro zdraví. A na stupních vítězů, namísto radosti a odpočinku, vyhlásil další motivaci: „Trochu víc teď plavu, do dvou tří let chci na La Manche.“ Na Ironmana na Havaj se taky dostal, jak slíbil.

Číst dál...

Poctu Zátopkovi v Lomené aleji složilo napoprvé přes tři sta běžců

Zátopkova 10

Pořád je co nacházet a přesně tahle premiéra má význam. Příběh, duch, atmosféra, příroda, skvělý servis. Žádná nabubřelá gesta a trachtace. Jen běžecká euforie. Zrodila se Zátopkova 10, v Lomené aleji na kraji Staré Boleslavi, jejíž stezky zkrápěl legendární běžec svým potem i krví.

Číst dál...

Pocta Zátopkovi aneb sobotní premiéra v Lomené aleji i s paní Danou. Bude tam i olympijský vítěz Svoboda.

Zátopkova 10

Chcete běžet? S číslem? A příběhem? Být u toho, když něco začíná? Sobotní Zátopkova 10 ve Staré Boleslavi je tu pro vás. Má všechno.

Číst dál...

Pražský běžecký pohár pokračuje krosem od přívozu

Pražský běžecký pohár pokračuje krosem od přívozu

Řádný krpál a ještě tomu třikrát? Ale celkem jenom 6,8 km a potom zasloužená koupačka ve Vltavě a poleženíčko na pláži. Tak vypadá plán na sobotní dopoledne a zahájení víkendového double programu Pražského běžeckého poháru. Vítejte ve Zdibech i Klecanech.

Číst dál...

Běžci z desítky testovali Salmingy

Běžci z desítky testovali Salmingy

Kdo přišel, neprohloupil. I v dosud nejžhavějším dni roku se běhalo. A na Běžecké škole Prahy 10 se také testovaly silniční botky od Salmingu.

Číst dál...

Pražský běžecký pohár pokračuje víkendovým dvojbojem, Škorpil poběží svoji Čtrnáctku

Pražský běžecký pohár pokračuje

Když na prázdniny, tak pořádně zruchaný. Pražský běžecký pohár připravil svým účastníkům před obdobím letního klidu víkendový dvojboj! V sobotu se běží ve Zdibech a v neděli na Černém Mostě druhý ročník Škorpilovy čtrnáctky.

Číst dál...

Jak Fejfar honil missky a ještě se díval na Pražský hrad

Trail Praha 2017

Nejkrásnější dívky Česka i elitní světový skyrunner se potkali na startu i v cíli Trailu Praha, závodu s tratí, nabízející nejlepší výhledy na metropoli. „Běžel jsem rychle, abych si je stihl prohlídnout i při běhu, když jsem je míjel o kolo,“ usmíval se vítěz Ondřej Fejfar.

Číst dál...

Vltava Run 2017: Víkend plný zážitků aneb běh, příroda a tým

Vltava Run 2017: Víkend plný zážitků aneb běh, příroda a tým

O víkendu 13. a 14. května proběhl již čtvrtý ročník běžeckého štafetového závodu Vltava Run. Na start na šumavském Zadově se letos postavilo celkem 3507 běžců v 296 týmech, aby zdolali 36 v průměru 10 km dlouhých úseků vedených těmi nejkrásnějšími místy jižních a středních Čech.

Číst dál...

Běhal Mácha po Petříně? Dejte si panoramatický Trail Praha.

Trail Praha nabízí nejkrásnější běžeckou vyhlídku na Prahu

Rozervaný básník Karel Hynek Mácha proslul také jako vytrvalý chodec. Vydal se z Prahy na Bezděz nebo do Itálie. A kdyby žil dnes, jistě by vyrazil na petřínský městský Trail Praha!

Číst dál...

Maratonskými mistry jsou opět Pechek a Pastorová

Maratonskými mistry jsou opět Pechek a Pastorová

Den po futuristickém maratonském divadle na okruhu F1 v Monze se běžel už potřiadvacáté (normální) Pražský maraton. České tituly získali zkušení Petr Pechek (2:21:22), který nečekaně zdolal Víta Pavlištu, a Petra Pastorová (2:46:23), tu ani Česká televize nenechala v přenosu… Zvítězil Gebretsadik Abraha z Etiopie (2:08:46) a Valary Aiyabei z Keni v rekordu závodu (2:21:57).

Číst dál...

Běžecká škola Prahy 10

Běžecká škola Prahy 10

Byli jste si párkrát zaběhat, ale samotného vás to nebavilo? Chcete zhubnout? Potřebujete se vyrovnat se stresem nebo si jen vyčistit hlavu? Tak právě pro vás je určena bezplatná Běžecká škola Prahy 10! Běžeckou školu můžete začít navštěvovat zdarma od 1. května 2017 každé úterý od 18:00 hodin po ceý rok v Malešickém parku.

Číst dál...

Pražský běžecký pohár na Skalce patřil nováčkům

Pražský běžecký pohár na Skalce patřil nováčkům

Nováčci v kopcích, profilem až vyděšení, nakonec zvítězili v prvním Krosu Skalka, prvním podniku letošního Pražského běžeckého poháru. Na blátě, v dešti a vichru navíc Josef Šimsa, jinak český reprezentant z dráhy, vytvořil traťový rekord (23:51). A mamina Klára Velenská se motivovala, jak se bude učit běhat do kopců.

Číst dál...

Pražský běžecký pohár začíná třetí ročník. Na Skalce!

Pražský běžecký pohár začíná třetí  ročník. Na Skalce!

Chladnovětrné vrtochy aprílového počasí vítají start třetího ročníku Pražského běžeckého poháru. Prvním dílem bude letos Kros Skalka, výživná stoupačka v přírodní rezervaci na motolské straně strahovského kopce. Už tuto sobotu!

Číst dál...

Běžecká škola Prahy 4 zahajuje 4. ročník

Běžecká škola Prahy 4 zahajuje 4. ročník

Na začátku měsíce číslo 4 slaví začátek 4. roku existence Běžecká škola Prahy 4. První, ale už i nejdéle fungující projekt svého druhu v zemi. Má za sebou víc než 150 lekcí! Přijďte ve čtvrtek 6. dubna v 18 hodin na tradiční místo u rybníka Labuť v Krčském lese, tentokrát se testují nové boty od Salmingu.

Číst dál...

KTRC Trail Praha

KTRC Trail Praha

Mým nejoblíbenějším pražským závodem je Trail Praha, který se koná na konci května na Petříně. Jednak je celý Petřín úžasné místo, které skýtá mnoho kilometrů všemožných cestiček, ale především spousty úžasných výhledů. Těžko byste v samotném centru Prahy hledali lepší lokaci pro trailový závod. Pro mě osobně má toto místo ještě jeden rozměr. Na Strahovských kolejí, tedy v místě startu a cíle závodu, jsem strávil čtyři a půl roku studentského života. Dost dlouhá doba na to, abych se sem vrátil prožít další zajímavá dobrodružství, a určitě nejsem jediný.

Číst dál...

Kdo nezkusí, neuvěří

Nordic Running

„Že vám připadá běh s holemi jako šílený nápad? Je to neobvyklé. Ale neobvyklé činnosti mohou být zábavné a prospěšné. A to nordic running je.“ - Takto začíná své líčení dojmů, které na ni zanechal nordic running, sportovní redaktorka webu Generace 21 Veronika Fryšová. Co všechno o této metodě běhu s runningovými holemi zjistila?

Číst dál...

Běžecká škola na čtyřce usedne do lavic

Běžecká škola na čtyřce usedne do lavic

Jaro nám klepe na dveře, v pravý čas je třeba také spočinout a namísto objemů nabrat i vědomosti. Tradiční setkání Běžecké školy Prahy 4 proběhne tentokrát namísto v maratonkách na čerstvém povětří v lavicích a pod střechou.

Číst dál...

Plánujte si výpravy. Kilpi Trail Running Cup upravuje trasy

Kilpi Trail Running Cup upravuje trasy

Největší tuzemská série běhů v terénu, Kilpi Trail Running Cup, lehce mění trasy. „Vycházíme z připomínek a postřehů běžců. Chceme je ještě víc zatraktivnit, vymazat maximum zbylých asfaltových pasáží a také sjednotit vzdálenosti,“ vysvětluje Martin Dvořák, ředitel KTRC.

Číst dál...

Reklama

  • 1